Ile można schudnąć w ciągu miesiąca?

Ile można schudnąć w ciągu miesiąca?

Wiele osób zastanawia się ile mogą schudnąć w ciągu miesiące ale odpowiedź nie jest wcale taka prosta i zależy bardzo, ale to bardzo wielu czynników. Należą do nich: Twoja obecna waga, stan zdrowia, sposób odżywiania i ćwiczenia.

Utrata wagi to proces, który wymaga czasu i konsekwentnego wysiłku. W niektórych przypadkach na efekty trzeba czekać nawet kilka miesięcy. Na szczęście jest wiele strategii, które mogą pomóc ci osiągnąć i utrzymać wagę, którą chcesz stracić.

Liczenie kalorii powinna bardzo pomóc
Niezależnie od tego, czy próbujesz zrzucić kilka czy kilkanaście kilogramów, liczenie kalorii może być jednym z najskuteczniejszych sposobów na osiągnięcie celu. Liczenie kalorii pomoże Ci zidentyfikować braki w Twojej diecie, dzięki czemu w przyszłości będziesz mógł dokonywać zdrowszych wyborów żywieniowych.

Pozwala też śledzić postępy w odchudzaniu i przyzwyczajaniu się do nowych nawyków żywieniowych.

Deficyt kalorii jest kluczem do utraty wagi i można go osiągnąć poprzez dietę i ćwiczenia. Dążąc do osiągnięcia swoich celów, pamiętaj o spożywaniu dużej ilości pożywnych pokarmów oraz unikaniu nadmiaru cukru i soli.

Powinieneś też jeść więcej białka, które jest budulcem mięśni. Pomoże to przyspieszyć Twój metabolizm i sprawi, że dłużej będziesz czuł się syty.

Dieta wysokobiałkowa może też zapobiec spożywaniu zbyt dużej ilości węglowodanów, który jak wiadomo przyczynia się problemów związanych z wagą.

Jeśli chcesz zrzucić kilka zbędnych kilogramów, możesz również włączyć do swoich treningów ćwiczenia siłowe. Badania wykazały, że podnoszenie ciężarów może zwiększyć tempo metabolizmu spoczynkowego. Jest to świetny sposób na zwiększenie poziomu energii i zmniejszenie ryzyka chorób serca, cukrzycy i raka. To także świetny sposób na zbudowanie silniejszych i szczuplejszych mięśni.

Stosuj zdrowy plan żywieniowy, w którym równoważą się białka, owoce, warzywa i pełne ziarna. W razie pytań, przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian w swojej diecie, poproś o radę lekarza lub dietetyka.

Ogranicz spożycie węglowodanów:
Ograniczenie węglowodanów skrobiowych, cukrowych i przetworzonych przyspiesza Twój metabolizm i pozwala spalić więcej kalorii, co może pomóc Ci schudnąć. Należy jednak pamiętać, że duży deficyt kalorii może spowodować, że Twój organizm zacznie rozbijać mięśnie na energię, co może spowolnić metabolizm i doprowadzić do przyrostu wagi w przyszłości.

Postaraj się więcej spać:
Ważne jest, żeby się wysypiać, zwłaszcza w okresie, kiedy próbujesz schudnąć. Niedobór snu może wpływać na sygnały głodu. Może to utrudnić trzymanie się planu diety.

Dąż do tego, by każdej nocy spać 7-9 godzin. Pomoże Ci to czuć się najlepiej i utrzymać się na drodze do osiągnięcia celów związanych z utratą wagi.

Skup się na wprowadzaniu małych zmian:
Nie ma dokładnej liczby określającej, ile możesz schudnąć w ciągu miesiąca. Jednak zazwyczaj bezpiecznie jest tracić od 0,5 do 2 kilogramów tygodniowo. Zaleca to większość lekarzy i jest to dobry punkt wyjścia do określenia, ile możesz schudnąć w danym okresie czasu.

Jednym słowem ciężko ocenić ile możesz schudnąć w miesiąc.

Image by Pexels from Pixabay