Poznaj zabieg EMFACE krok po kroku!

Zdrowa i odżywiona skóra mimo upływających lat to marzenie, które w XXI wieku jest możliwe do spełnienia! A wszystko to dzięki rozwijającym się technologiom, z których korzysta medycyna estetyczna. W 2023 roku pojawiło się rewolucyjne, bezinwazyjne urządzenie EMFACE, które wprowadza odmładzanie cery na całkowicie nowy poziom. Na czym polega zabieg z jego wykorzystaniem? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

EMFACE w Polsce

Urządzenie, dzięki któremu możliwe jest przeprowadzanie zabiegu EMAFCE, zostało zaprezentowane na konferencji w Polsce po raz pierwszy na początku 2023 roku. Sprzęt ten pozwala na przeprowadzanie bezinwazyjnych zabiegów estetycznych w celu odmłodzenia skóry. Wykorzystywana jest do tego technologia zsynchronizowanej radiofrekwencji i energii HIFES.

Pierwszą kliniką, która nabyła tego typu urządzenie i przygotowała się do przeprowadzania zabiegów, była klinika Tazbir znajdująca się w Łodzi. Dziś można tam skorzystać z EMFACE zarówno jednorazowo, jak i zdecydować się na całą serię. Sprawdź już teraz: https://klinikatazbir.pl.

Przygotowanie do zabiegu

Zabieg EMFACE jest nieinwazyjny i podczas jego wykonywania nie wykorzystuje się igieł, dzięki czemu jest również bezbolesny. Umożliwia to korzystanie z zabiegu osobom właściwie w każdym wieku, zarówno kobietom, jak i mężczyznom, także profilaktycznie. Wszyscy, którzy pragną odmłodzić swoją skórę, muszą jednak wcześniej przejść przez przedzabiegową kwalifikację w gabinecie.

Przed wykonaniem EMFACE konieczne jest odbycie konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej, której efektem jest kwalifikacja do zabiegu. Podczas rozmowy kluczowe są przeciwskazania, do których należą przede wszystkim nowotwory, ciąża oraz wszelkiego rodzaju infekcje. Dzięki temu osoba, która poddaje się zabiegowi EMFACE ma zapewnione pełne bezpieczeństwo. W trakcie konsultacji dokonuje się również mapowania twarzy przy użyciu ultrasonografii.

Jak przebiega zabieg EMFACE?

Zabieg trwa około 20 minut i wykonywany jest przy pomocy nowoczesnego urządzenia od BTL. EMFACE pozwala pobudzić wszystkie warstwy skóry oraz jej głębokie struktury, sięgając również do mięśni i więzadeł.

Przy pomocy monopolarnej fali radiowej podnoszona jest temperaturę tkanek, co prowadzi do zwiększenia aktywności fibroblastów, czyli komórek odpowiedzialnych za wytwarzanie i utrzymanie włókien kolagenu oraz elastyny. Urządzenie stymuluje również mięśnie twarzy, co ma istotne znaczenie dla zachowania jej młodzieńczego wyglądu!

Piękna i zdrowa skóra, czyli o efektach zabiegu

Pojawianie się efektów EMFACE może trwać od kilku dni do 3 miesięcy. Już po jednorazowym zabiegu można zaobserwować, że skóra staje się bardziej napięta, dzięki czemu znikają oznaki zmęczenia i nadmierne zmarszczki. Oprócz tego podkreślony też zostaje owal twarzy.

Za wszystkie te zmiany odpowiada zaobserwowany wzrost produkcji kolagenu oraz elastyny. Efekty utrzymują się dłużej i są bardziej widoczne na skutek odbycia całej serii zabiegów, która polecana jest szczególnie tym, dla których zmarszczki i starzenie skóry stanowią duże utrapienie. Natomiast u wszystkich młodych osób zabieg polecany jest w formie profilaktyki!

Źródło zdjęć https://www.envato.com

Artykuł partnera